Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Rytro

Rytro położone jest na trasie głównego szlaku turystycznego Beskidu Sądeckiego w pięknej, przełomowej części Doliny Popradu. Od zachodu miejscowość otaczają lesiste wzgórza Pasma Radziejowej, a od wschodu - Pasma Jaworzyny.

Obok zdjęcie - Ruiny zamku królewskiego stoją na stromym wzgórzu, tzw. Zamczysko nad rzeką Poprad.
PARK ROZRYWKI ABlandia - RYTRO (www.ABlandia.pl )
Wszystkich spragnionych wrażeń zapraszamy do Parku Rozrywki ABlandia w Rytrze. Przypięci do liny asekuracyjnej możecie bezpiecznie spacerować po linach na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów. To świetna dawka adrenaliny wymagająca nieco siły, zręczności i wysiłku, dająca równocześnie niesamowitą satysfakcję i niezłą zabawę. Zabawa w parku to wspaniała forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu (dla dzieci, młodzieży i dorosłych). Park został tak zaprojektowany, aby osoby o mniejszej niż przeciętna sprawności fizycznej mogły przejść całą trasę.

Opis atrakcji:

Trasa JUNIOR - specjalnie zaprojektowana i wykonana trasa linowa dla najmłodszych (poprzez zabawę dzieci uczą się odpowiedzialności, uczą się również mierzyć siły na zamiary - dla dzieci od lat 3). Trasa znajduje się na wysokości (1 do 2m nad poziomem terenu). Na drzewach zamontowane są platformy z domkami, które uatrakcyjniają zabawę dzieci. Wszystkie przeszkody są zabezpieczone specjalnymi siatkami asekurującymi .

Trasa ZIELONA - trasa zlokalizowana na wysokości kilku metrów nad poziomem terenu, składająca się z 15 różnego rodzaju przeszkód i atrakcji.

Trasa CZERWONA - trasa położona na znacznie wyższej wysokości oraz o podwyższonej skali trudności. Trasa składa się z 15 różnego rodzaju atrakcji i przeszkód do pokonania.

Trasa zjazdowa PAJĘCZAK - szereg zjazdów tyrolskich na linie ukośnej, w tym najdłuższy o długości ok. 160m, w którym wytracenie energii - zatrzymanie - następuje na specjalnej konstrukcji siatki z lin "pajęczynie" .

BigSWING - ogromne wahadło- lubisz adrenalinę, musisz koniecznie spróbować! Uczestnik podciągany jest na żądaną wysokość (max 17m), a następnie oddaje skok w trajektorii wahadła.

Kule wodne - niesamowita wodna przygoda dla dużych i małych!
Gminny Park Ekologiczny
- Został utworzony w 1996 roku, w celu ochrony unikatowych stanowisk flory i fauny charakterystycznej dla terenów podmokłych w górach. Na powierzchni 0,52 hektara występują liczne gatunki gadów i płazów, które w wielu miejscach Polski stanowią wielką rzadkość lub całkowicie wyginęły.

"Stary Kamieniołom" - To bardzo atrakcyjne miejsce i zarazem dobry przykład tzw. środowiska ekotonalnego. Dotarcie do opisanego poniżej miejsca zajmuje około 45 minut (od "Gminnego Parku Ekologicznego"). W połowie drogi mijamy terenowy ośrodek edukacji ekologicznej "Dom Natury", położony tuż obok leśniczówki.

Gminny Park Ekologiczny Elektrownia wiatrowa "Stary Kamieniołom"


Stacja Narciarska "Ryterski Raj"

Proponuje: nowoczesną, czteroosobową kolej krzesełkową z taśmą przesuwną (dł. 700 m, różnica wzniesień 200 m, o zdolności przewozowej 2000 osób/godz.), wyciąg orczykowy dla narciarzy początkujących (dł. 350 m, różnica wzniesień 70 m), wyciąg dywanowy dla dzieci (ośla łączka Firmy SunKid), trasy narciarskie z systemem sztucznego zaśnieżania oraz systemem sztucznego oświetlenia, dwukilometrową pętlę do biegów narciarskich.
To tylko niektóre atrakcje jakie może Państwu zaproponować Beskid Sądecki, dlatego warto tu przyjechać i osobiście sprawdzić jak wiele niespodzianek kryje w sobie ta piękna kraina!

 

 

Copyright © Ośrodek Rekreacyjno - Wypoczynkowy "Rezydencja Las Vegas" 33-342 Barcice Górne 550, tel. 018 446 60 21
Realizacja projektu VERAKOM - projektowanie stron Nowy Sącz