Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

Zgrupowania sportowe


Tomaszem Hajto trafił do Las Vegas! - zgrupowanie ŁKS Łódź


Piłkarze ŁKS rozpoczęli zgrupowanie w Barcicach koło Starego Sącza. Grupa zawodników trenera Grzegorza Wesołowskiego powiększyła się. W niedzielę wieczorem dołączył 26-letni reprezentant Litwy Gediminas Paulauskas, lewy obrońca Vetry Wilno. Dojechał także Kamil Bartosiewicz. Dziś przyjedzie z Łodzi Wahan Geworgian.


- Rozmawiałem z nim wczoraj dość długo i zapewniał mnie, że rano wyruszy i na popołudniowym treningu będzie już z drużyną - powiedział trener Wesołowski.

Wczoraj wieczorem oczekiwany był Tomasz Hajto. Nie dotarł jednak przed drugim treningiem. - Przysłał jednak sms-a do Marcina Adamskiego z pytaniem, jak dojechać do Barcic, a więc na pewno wkrótce się zjawi, a najdalej rano - zapewniał przed kolacją Wesołowski. - Na pewno jutro będzie na treningu.

Losy Wesołowskiego i Hajty znów splatają się po 17 latach. W latach 1991-92 dwudziestoletni Hajto stawiał pierwsze ligowe kroki w Hutniku Kraków u boku starszego o 10 lat doświadczonego obrońcy Wesołowskiego. - Już wówczas, jako młody zawodnik był waleczny, ambitny, twardy i to mu zostało - wspomina Wesołowski.

Z nowych zawodników są w Barcicach także Litwin Nerijus Radzius (FBK Kowno), Stanisław Terlecki junior (GLKS Nadarzyn) i wracający do zespołu wychowanek Robert Sierant (Kolejarz Stróże).

Ełkaesiacy zamieszkali w pensjonacie "Las Vegas", w pobliżu którego jest boisko, a także hala i siłownia. Wczoraj przed południem trener zarządził trening biegowy w góry, a każdy zawodnik był wyposażony w sporttester, monitorujący pracę serca. Ciekawostką jest, że łodzianie biegali - jak mawiają lekkoatleci - "z zającem". Tę rolę pełnił jeden z piłkarzy miejscowej drużyny, znający bardzo dobrze okoliczne trakty, ścieżki i ścieżynki, którymi poprowadził łódzkich ligowców.

Po południu natomiast odbył się trening w siłowni. - Będziemy trenować na przemian w górach i w siłowni, ale chcemy także wykorzystać pobliskie boisko, bo wydaje się, że jest w dobrym stanie - mówi Wesołowski.

W Barcicach było wczoraj minus 5 stopni Celsjusza. - Wydaje się jednak, że jest znacznie zimniej, a to z powodu porywistego wiatru - powiedział nam Jacek Żałoba, kierownik drużyny. - Barcice są malowniczo usytuowane u podnóża Beskidów, ale leżą w tunelu powietrznym. Tutejsi mieszkańcy na przywitanie poinformowali nas, że często wieje tu halny, i bywa jeszcze bardziej porywisty niż dziś.

Dla piłkarzy to dodatkowe utrudnienie treningu, ale może przyniesie dobre efekty. Nie dość, że trzeba biec pod górę, to jeszcze niejednokrotnie zmagać się z silnym wiatrem.

Hajto trafił do LAS VEGAS...
Barcice, 15.01.2009r. źródło: Dziennik Łódzki,
Po rozwiązaniu kontraktu z Górnikiem Zabrze Tomasz Hajto (37 l.) wyjechał do... Las Vegas

Znany z zamiłowania do ruletki piłkarz nie trafił jednak do amerykańskiego miasta, będącego światową stolicą hazardu i miastem grzechu, a na zgrupowanie ŁKS w Barcicach.

Tak nazywa się ośrodek, w którym łodzianie przygotowują się do rozgrywek.
Działacze ŁKS długo nie zastanawiali się nad zatrudnieniem Hajty. Umiejętności, a przede wszystkim jego charakter, mają ułatwić utrzymanie w ekstraklasie.

- Jesienią byliśmy na boisku zbyt grzeczni. Brakowało nam przywódcy i wierzę, że tę rolę przejmie Tomek - mówi trener Grzegorz Wesołowski (47 l.). Obrońca uważa, że przyda się zespołowi, a jego optymizm zaczyna udzielać się także pozostałym piłkarzom.

- Gdy dobrze przepracuje okres przygotowawczy, będzie dużym wzmocnieniem drużyny - uważa szkoleniowiec

 

 

Copyright © Ośrodek Rekreacyjno - Wypoczynkowy "Rezydencja Las Vegas" 33-342 Barcice Górne 550, tel. 018 446 60 21
Realizacja projektu VERAKOM - projektowanie stron Nowy Sącz