Stary Sącz

Jedno z najstarszych miast w Polsce jest miejscem bogatym w liczne zabytki i pozostałości dawnych wieków świadczące o bogactwie i poczuciu piękna mieszkańców tej ziemi to dodatkowy element dodający atrakcyjności. „Perła średniowiecza”, jak nazywany jest Stary Sącz, to rezerwat pamiątek starego budownictwa.

Średniowieczny klasztor sióstr klarysek i grób świętej Kingi istniejące tu od XII wieku tak jak dawniej przyciągają tu wiernych. 16 czerwca 1999 roku przybył tu największy pielgrzym obecnych czasów Ojciec Święty Jan Paweł II.
Zwiedzanie Ołtarza papieskiego – miejsca kanonizacji Św. Kingi bez ograniczeń. W dolnej części ołtarza znajduje się Sala Pamięci Jana Pawła II.

Piękne góry wokół miasta, bogactwo dziedzictwa kulturowego (późnobarokowe muzeum „Dom na dołkach”) oraz ważkie imprezy kulturalne (np. na przełomie lipca i sierpnia Festiwal Muzyki Dawnej), a także życzliwość i pogoda ducha mieszkańców, – wszystko to sprawia, że Stary Sącz i jego okolica stanowią doskonałą okazję do wypoczynku.

Park Wodny STAWY
Kąpielisko-plaza
Park Wodny zaprasza w okresie letnim do 15 września – z Parku Wodnego można korzystać bezpłatnie.
Kąpielisko czynne jest w czasie dyżurów ratowników tj. od godziny 10:00 – 20:00

512 122 070 Secured By miniOrange